Wojciech Łuka

Studiował na Uniwersytecie Śląskim na Wydziale Pedagogiczno-Artystycznym, następnie na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika na Wydziale Sztuk Pięknych. Dopiero studia artystyczne z tytułem magistra sztuki ukończył z wyróżnieniem na Wydziale Grafiki w Katowicach ASP w Krakowie. Dyplom obronił w pracowni wypukłodruku W. Krzywobłockiego i w pracowni projektowania graficznego S. Kluski. W latach 1984–90 był redaktorem graficznym tygodnika „Tak i Nie”, a w okresie 1988–91 piastował stanowisko dyrektora artystycznego Wydawnictwa „Jutro”. Od roku 1991 do roku 2010 – pracował w tyskim magistracie jako Plastyk Miejski Wydziału Architektury w Tychach. Od 1994 współtwórca i członek kolegium redakcyjnego, a także kierownik Działu Graficznego miesięcznika „Śląsk”. Od 01 października 2019 kurator Miejskiej Galerii Sztuki OBOK. Uprawia twórczość artystyczną w zakresie projektowania graficznego, sztuki użytkowej, grafiki warsztatowej z przewagą wypukłodruków, rysunku, ilustracji książkowej i malarstwa akwarelowego. Autor wielu nazw i znaków graficznych m.in.: logo Opery Śląskiej, Agencji Promocji i Rozwoju Miasta Tychy, Fabryki Okien, miesięcznika „Śląsk”. Twórca „Skupu Kultury”. Prowadzi w Tychach Szkołę Rysunku i Malarstwa. Ma na swoim koncie ponad 1800 publikacji w formie ilustracji do prozy i poezji, książek i prasy oraz opraw artystycznych periodyków okazjonalnych.
 
 

Kamil Peszat

Absolwent dziennikarstwa na Akademii Górnośląskiej. Swoje stalówki ostrzył pod
okiem takich tuzów jak Kuba Wojewódzki, Kamil Durczok czy Wojciech Jagielski. Założycielstudenckiej rozgłośni radiowej Punkt G oraz magazynu o tej samej nazwie. Wieloletni redaktor portalu konsolowisko.pl, który współtworzył z prekursorem prasy gameingowej w Polsce Tomaszem Koziołem. Aktualnie redaktor naczelny portalu miejskiego tychy.pl oraz redaktor tygodnika miejskiego Twoje Tychy. W pewnym momencie swojego życia postanowił uzupełnić swoje słowa o graficzną formę wyrazu. Nauczył się obsługi aparatu i zaczął dokumentować lokalne
wydarzenia. Dziś nie umiałby wybrać między stalówką a matówką aparatu. Na szczęście nie musi. W fotografii interesuje się wszystkim od portretu, przez fotografię podróżniczą, streetową czy reportażową. Wyznaje starą zasadę, że w fotografii najtrudniejsze jest pierwsze 10 tysięcy zdjęć. Choć biorąc pod uwagę szybkość dzisiejszych migawek, skłania się ku podniesieniu tej liczny do miliona lub dwóch.

Artur Wypich

Pianista, kompozytor i aranżer. Wieloletni akompaniator i producent muzyczny Katowickiego Chóru Gospel Sound.
Był pianistą i aranżerem w zespole Brian Fentress feat. ReGeneration, który wydał album Live DVD „Lighthouse”. Współpracował z wieloma artystami (m.in. Brian Fentress, Wayne Ellington, Lisa Toussaint, Ruth Waldron, DeoCentricity, ReGeneration, Gospel Joy, Holy Noiz) w charakterze pianisty, akompaniatora, aranżera i dyrektora muzycznego podczas koncertów i warsztatów muzyki gospel.
Jest założycielem zespołu Tree of Sounds, który w 2019r. autorskim singlem „This is how it works” wygrał Grand Prix „Kryształowa Barka” na IV Międzynarodowym Festiwalu Twórczości Chrześcijańskiej „Alleluja, czyli Happy Day” w Kielcach w kategorii najlepszy utwór autorski.

Maria Mazur-Cichy

Z zawodu artystka, plastyk, witrażystka, pedagog, a w końcu autoterapeuta. Niezmiennie od najmłodszych lat zafascynowana dziedziną witrażu. Od paru lat angażuje się w zaszczepianiu tej pasji na warsztatach.